O zielonej biedronce i balu na łące

Zachęcamy do lektury bajki napisanej przez grupę wspaniałych osób – rodziców i dzieci z grupy „Kotki” z naszego przedszkola. Do projektu „Bajeczna Księga”, którego organizatorem jest wydawca miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA zgłosiły się cztery rodziny naszych dzieciaczków: Majeczki M., Hani P., Wojtusia D., Romka Ż.. Pomimo trudnego czasu została napisana oraz zilustrowana bajka „O ZIELONEJ BIEDRONCE I BALU NA ŁĄCE”.

Nasza bajeczka powstawała w bardzo trudnym okresie – był to czas kwarantanny związany z epidemią covid-19. Wszystkim nam nieustannie towarzyszył lęk i niepewność, co przyniesie jutro. Zamknięcie czasowe placówek oświatowych oraz głęboka izolacja społeczna nie sprzyjały kontaktom. Jak się okazało nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą przyszedł nam Internet i elektroniczna wymiana informacji. Można by rzec – w bardzo ekologicznej formie została napisana niesamowita bajka. Rodzice pocztą e-mail dzielnie wymieniali się między sobą tekstem bajki kontynuując jej pisanie oraz wykonując ilustracje. I tak powstały cztery rozdziały przygód zielonej biedronki Zuzi. Trochę trudno było napisać wspólne zakończenie, jednak i z tym też sobie poradziliśmy. Zrodził się pomysł, aby każdy z autorów dał propozycję własnego końca przygód biedronki. Na owoce nie trzeba było długo czekać. Niesamowita wrażliwość i kreatywność autorów zaowocowały czterema propozycjami. Każda z nich jest inna, ale wszystkie niosą to samo przesłanie: BYĆ SOBĄ!

Mai M., Hanusi, Wojtusiowi, Romusiowi oraz ich Rodzicom,
którzy zaangażowali się w tworzenie bajki bardzo dziękuję za otwartość, życzliwość i współpracę. Jesteście niezawodni – DZIĘKUJĘ!

Zapraszam do lektury
Agnieszka Bieniek