Image

“Nauczyciele bez granic/Teachers without borders”

Dofinansowane z UE

Drodzy Rodzice,

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasze przedszkole jako beneficjent programu Erasmus + zaczęło realizację projektu mobilności kadry nauczycielskiej “Nauczyciele bez granic/Teachers without borders”. Projekt będzie realizowany do końca lutego 2024. Najważniejsze założenia i cele naszego autorskiego projektu to podwyższenie kompetencji językowych kadry pedagogicznej, wprowadzenie nowoczesnych technologii i narzędzi TIK do nauczania czy też rozszerzenie warsztatu pracy o atrakcyjne i niecodzienne metody w zakresie nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Dwie nauczycielki wezmą również udział w specjalistycznym kursie metodycznym dotyczącym pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkolenia odbędą się w międzynarodowym środowisku na Malcie, a nasza kadra będzie miała okazję poznać się i wymienić doświadczenia z wieloma nauczycielami z całej Europy.

Działania projektowe podniosą jakość pracy przedszkola, a także uatrakcyjnią ofertę edukacyjną placówki. “Tarchominek” jako nowoczesna europejska placówka zmienia się dla naszych wychowanków i ich rodziców stawiając na rozwój i kształcenie swojej kadry pedagogicznej ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji językowych.

 Jednym z pierwszych działań projektowych było przygotowanie integracyjnej grupy sześciolatków do ogólnopolskiego konkursu piosenki anglojęzycznej KIDS CAN SING organizowanego przez dwujęzyczne przedszkole Junior Academy w Olsztynie. “Tygryski” przygotowały piosenkę “Rainbow Colours”.  

Występ dostępny do obejrzenia pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1qTKEtKpu7A68nn07WICzC69avO4tshv0/view?usp=share_link

FINGERS CROSSED !!!!!           GOOD LUCK !!!!               

Erasmus - działania z realizacji