tarchominek-logo.png

Imię „Tarchominek” zostało wybrane w drodze konkursu ogłoszonego wśród przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola. Tarchominek to baśniowy ludek, pełen życzliwości wobec otaczającego świata, żyjący i obserwujący zachodzące na osiedlu zmiany. Pomaga on dzieciom w poznawaniu lokalnego środowiska, znanych i bezpiecznych miejsc, ale także dalszych okolic Warszawy, Polski, a nawet Europy. Uczy on dzieci uprzejmości, koleżeństwa, dobroci, serdeczności i pomocy innym będącym w potrzebie.

Wymyślony stworek, nowy przyjaciel, pobudza ich wyobraźnię do wymyślania ciekawych przygód, bajek z jego udziałem i tworzenia interesujących prac plastycznych o nim. Tarchominek jest zawsze uśmiechnięty, a uśmiech jest wspaniałym lekarstwem na wszystkie dziecięce smutki. Mamy nadzieję, że Tarchominek sprawi, ze przedszkolaki lepiej i szybciej będą adaptować się do nowych warunków przedszkola. Będzie on ich zapraszał do wspólnej zabawy i nauki. Sprawi, że nazwa „Tarchominek” kojarzyć się będzie z uśmiechem, ciepłem i radością.

Nadane imię jest wyróżnikiem dla naszego przedszkola, a jednocześnie drogowskazem w poszukiwaniu naszej placówki na mapie Warszawy. Tarchominek przybrał postać wesołego chłopczyka, który bawi się z dziećmi w przedszkolu.

Na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 Rada Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Uchwałą Nr XXXIX/ 182/09 dnia 3 lutego 2009 r. wystąpiła do Rady m.st. Warszawy z wnioskiem o podjecie uchwały w sprawie nadania imienia „Tarchominek” Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 przy ul. F. Pancera 3 w Warszawie.

Rada m.st. Warszawy przychyliła się do wniosku podejmując w dniu 14 maja 2009 r. w tej sprawie Uchwałę Nr LV/1557/2009.

Podczas uroczystości w dniu 1 grudnia 2009 r. niniejszy akt został wręczony Dyrektorowi przedszkola Pani Ewie Szypryt.